מסחר אלקטרוני

מסחר אלקטרוני
 
חדשות ומבצעים
מותגים
SAMSUNG
LG
TOSHIBA
Proview
Sony
Western Digital
Microsoft
Kingston
Intel

מסחר אלקטרוני

כיום מסחר אלקטרוני נפוץ ברשת האינטרנט ובישראל הוא הפך לעניין שבשגרה. מי מאתנו לא שמע על אנשים שמזמינים טיסות באמצעות אתר אינטרנט, או רוכשים מוצרי חשמל באמצעות האינטרנט ועוד ועוד. 

ההתפתחות המואצת של רשת האינטרנט יצרה סוג חדש של מסחר שלא היה קיים בעבר בחברה האנושית. אם בימי קדם היה קיים סחר חליפין ואם בעידן המודרני היינו רגילים למסחר בכסף הרי כיום בעידן המידע הדיגיטלי שבו יש כפר גלובלי אחד גדול אנו עדים לסוג חדש של מסחר שבו הקונה והמוכר אינם נפגשים פנים אל פנים ולמרות זאת מתבצעת בינהם עסקה מסחרית של קניה ומכירה או של רכישת שרות כלשהו. 

ישנם פעילויות מסחריות שונות המשתייכות לתחום המסחר האלקטרוני בינהן : איתור ספקים/לקוחות פוטנציאליים, הפצת מכרזים, הפצת מוצר ומכירת מוצר או שרות, העברת תשלום /תעודת משלוח ,עסקה בין ספק ללקוח ,עסקה בין שני גורמים פרטיים, ועוד. 

בעידן המידע, מסחר אלקטרוני יש לו השלכות שונות בתחומים שונים בינהן: טשטוש הגבולות המדיניים והאזוריים שמאפשר לקונה למצוא את המוצר שבו הוא מעוניין ללא מגבלה של שוק מקומי, ומאפשר למוכר למצוא לקוח שיקנה את מוצריו גם אם הלקוח נמצא הרחק מעבר לים במדינה אחרת.

יחד עם זאת הפיכת העולם לכפר גלובלי המנהל מסחר אלקטרוני במימדים עצומים מגבירה את התחרות בין המשתתפים השונים ומגדילה את היצע המוצרים והשרותים והופכת את השוק לשוק שיש בו שפע אינסופי של מוצרים ושירותים. וכמות עצומה של לקוחות פוטנציאלים המעונינים במוצר או בשירות כלשהו. 

מסחר אלקטרוני הוא מסחר שחוסך בזמן ובעלויות הן עבור הקונה והן עבור המוכר, מסחר אלקטרוני מאפשר לנו למצוא את מבוקשנו במהירות וללא צורך בהשקעות כספיות גדולות. המסחר האלקטרוני הביא גם להתפתחות של תוכנות מחשב המיועדות לשרת חנויות וירטואליות המעונינות למכור את שרותיהן או את מוצריהן. 

מה שבטוח הוא שהמסחר האלקטרוני הוא כבר לא תופעה נדירה אלא תופעה שכיחה ונפוצה כעת נותר לנו לראות כיצד ישפיע המסחר האלקטרוני על הרגלי הסחר שלנו ומה תהיינה המגמות העתידיות של מסחר אלקטרוני. 

חנות וירטואלית זו הוקמה ע"י יאללה   חנות וירטואלית  
רכישה מאתר זה הינה מאובטחת ב SSL 256BIT